in

Menekşe’ye mektuplar -7

asa

Koşarak gelsem yanına; yüreğimin istediği gibi. Sıkı sıkı sarsam nefesini; bir daha hiç sarılamayacak gibi. Benim şikayetçi olduğum varlığı kabul edebilecek misin?
Aşkım… Neden cesaretli olan tavrın biz diyince ortadan kayboluyor? İsmimi ismine yaklaştırdığında nasıl oluyor da o cesaretli halin ürkek bir yüreğe dönüşüyor?
Öğretmek isterdim sana… Sevginin, aşkın bir insana neler yaptıracağını. Başka kollarda mutlu olacak birine yüreğimden akıttığım cümleleri yüzlerce kişiyle paylaşmanın cesaretini… Keşke, keşke öğretebilseydim sana. Keşke öğretseydim de bu cesaretli halinin değil asıl cesaretin bu olduğunu!

Ben pek geceleri rüya göremiyorum menekşem; senin kadar şanslı değilim. Uyuyamıyorum. Ancak düşlerken bizi yüreğimin sevgi kalan tek tarafında o an yavaş yavaş uyumuş oluyorum. Sanki ölüm gibi bir şey bu uyku. Bizsizlik mi, yoksa uyku mu ölüm gibi, onu pek anımsayamıyorum.

Ya yanında olsam, ellerimi sana doğru açsam; o zaman yalnız olmamandan yakınmaz mısın? Benim özgür çiçeğim, cesaretli hallerin varken nasıl yüreğinin içine koyayım kendimi? Ya yüreğimi defalarca yaptığın gibi atarsan bir köşeye, o zaman ne yaparım? Özgürlüğünü cefasını ben çekersem, gözlerinden başkalarına da aktığı gibi benim için de akar mı üzüntüler?

Sevmek kaybolur mu? Bitmediğine eminim. Kimine göre; zarar verilen şeye daha çok bağlanan canlıya insan denir. Üzgünüm Menekşe, ben bu konuda insan sıfatını üzerime alamayacağım.
Dipnot: Gökyüzüne bakmayı unutma meleğim.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın