in

Mornota yazarlarından: Mert Erdinç

Mert Erdinç

Lise yıllarından beri şiir yazmayı ve gezmeyi çok seven Mert Erdinç, yaklaşık 7 yıldır gitar çalıyor. Mert Erdinç Türkiye’nin doğusu hariç her yerini gezmişti ve hayali dünyayı dolaşmaktı. Yazları sahilde görevli veya satış danışmanı olarak çalıştı.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Mornota ile sosyal medya sayesinde tanıştım. Doğrusu şans eseri diyebilir; iyi şans…

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yıllardır bir şeyler yazıyordum; yaşadıklarım, yaşayamadıklarım, hüzünlerim, gülüşlerim… Mornota sayesinde çok kolay bir şekilde bunları başkalarıyla paylaşabiliyorum; sadece hislerim değil deneyimlerimi de başkalarına ulaştırabiliyorum. Bunu sağladığı için mornota okurları da yazarları da bir teşekkür borçlu siteye. Çünkü bence hayat kişisel gelişimden oluşuyor ve kendimizi geliştirmenin en iyi yolu okumak, yazmak ve tecrübe edinmek.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Samimi olmak gerekirse hayallerinde oyuncu, müzisyen, şair, yazar olmak isteyen bir mühendisim. Ama demek değil ki bölümümü sevmiyorum tam aksine beni geliştireceğini düşünüyorum ve ilerde bu yolda ilerlemenin yanında hayallerimin peşinden de gitmek istiyorum, inşallah nasip olur. Lafı çok fazla uzatmak istemiyorum çünkü bir insanı basit iki cümleden tanıyamazsınız; kısacası sevgi ve saygının hayatın temeli olduğunu düşünen, farklı şeyler yapmaya çalışan ve başarılı olmak isteyen sıradan biriyim.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Aslında çok fazla kitap okumam, daha doğrusu alışkanlığım yok çünkü bu kazanılan bir alışkanlıktır. Genel olarak şiir kitaplarını severim ama favori şairim yok açıkçası; Atilla İlhan‘ın gözlerinden sızan şilebi görmek, Namık Kemal‘den vatan sevgisini, Ümit Yaşar‘dan sevmenin ne olduğunu öğrenmek gerekir.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Her konuda yazmaya çalışıyorum: aşk, umut, umutsuzluk, kişisel gelişim… Çünkü her konuda fikre sahip olmak istiyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Bence bir şeyler yazmanın en etkili yolu iyi veya kötü şeyler yaşamaktır.  Hep yolda kalın ve sonucu ne olursa olsun yaşayın; hayal edin.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın