in

19/20

IMG 124726654441474

19…

Geçen sene seni karşılarken ve pastamın üstündeki mumları üflerken tek bir şey dilemiştim. Mutlu olmak! Sana ne kadar teşekkür etsem azdır ki bu dileğim gerçek oldu. Gülmelere doyamadığım bir yaştın sen.

Teşekkür ederim güzel yaş. Tüm dünya hastalıklarla, felaketlerle boğuşurken biz seninle iyileştik. Kanayan yaralarımızı sevdiklerimizle sardık. Ve iyileşmek hiç bu kadar güzel olmamıştı. Çünkü bu sefer tek başıma onlarca ağırlık altında ezilmektense yükü eşit paylaştırmayı bilerek ilerledim.

En cesur yaşım da sen oldun. İnsanları hayatımdan çıkarmaktan korkmadığım gibi yenilerini de aynı kararlılıkla hayatıma dahil ettim. Çok gezdim, çok gördüm. Yeni şehirler, insanlar, yemekler derken kendime rastladım. Aynaya baktığımda yepyeni bir ‘ben’ karşıladı beni. Ne kadar da değişmişim. Kendimi böyle görmeyeli çok uzun zaman olmuş, artık tıpkı anneme benziyorum.

19…

Bana öğrettiğin bir diğer önemli şey ise ailemdi. Annem, babam, abim, köpeğim, kaplumbağam. Onlara sarılınca küresel ısınmadan ozon tabakasındaki deliğe kadar her şey iyileşiyor, dünya(m) güzelleşiyor. Karantina günlerinde onlar bir kez daha tanıma fırsatım oldu. İyi ki benim ailemler.

Çok lafa tutmayayım seni. Geldiğin için çok teşekkür ederim. Seninle beyaz bir sayfa değil yeni bir defter açtık. Bundan sonraki her yaşımda onu güzel anılarla doldurmaya devam edeceğim.

Kendine iyi bak 19. Çünkü ben bakacağım.

Seni çok sevdiğimi unutma, seninle beraber kendimi sevdiğimi de.,

20…

İşte geldin. Yirmili yaşlar küçükken nasıl da ulaşılmazdı. Ama hayat kısa, kuşlar uçuyor. Sonunda ben de yirmi oluyorum. Öncelikle hoş geldin. Öyle bir zamanda geldin ki senin işin çok kolay. Sadece yaşayacağız.

Ama bir isteğim olacak senden. Biraz daha… Biraz daha çalışalım, biraz daha öğrenelim. Hatırlamışken biraz da az yiyelim. Biraz daha gülelim seninle, biraz daha gezelim. Mutlu diyarlara, masal ülkelerine gidelim. Öyle hasta çocuklar, çaresiz doğa ve zavallı hayvanlar var ki.. Gel hepsine yardım edelim.

Büyütelim, büyüyelim. Apartmanın önündeki yavru köpekle başlayalım, içimdeki çocukla devam edelim. Ama oyuncak bebeğini almayalım elinden, yersiz öfkesini, asiliğini alalım. Sevelim, sevilelim.

Yeni bir kapıdan geçiyor gibi hissediyorum seninle. Arkasında ne olduğunu bilmediğim. Hadi gel artık. En heyecanlı maceraları yaşayalım. Senin için en temiz nevresimlerimi çıkardım, odayı havalandırdım. Hayatımın en güzel senesi olmaya hazırsan tekrar hoş geldin 20!

What do you think?

4 Beğeni
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Bir Yorum

  1. 20’lerin katı ile nice yaşlarınız olsun. Aileniz, sevdikleriniz ve sevenleriniz ile, sağlık ve huzur dolu yaşlar dilerim. Ben 20’li yaşlarımı hatırlıyorum, ahkâm kesmekten nefret ederim fakat, size şunu söylemek isterim; 20 ile 28 arası nasıl geçti anlamadım, en önemli kararlar vereceğiniz çağdasınız bence. Kısacası, 20. yaş insan bedenini bir arsaya dönüştürür, yıllar sonra değerlenmesi yalnızca sizin elinizde…