in

Al Pacino Hakkında Bilgiler

al pacino wallpaper 158907 1920x1200

“Tarihin en büyük film yıldızı” – Channel 4 sorgusu
“Al Pacino sadece ABD’nin değil tüm dünyanın en iyi aktörlerinden biridir” – Marlon Brando
“Pacino aktörlük için yaşıyor.” – Jeremy Irons
“Al muhteşemdir. O, efsanedir”. – Johnny Depp
“Pacino ile çalışmak sanki yetenekli bir dansözle dans yapmak gibidir. Eğlenceli, özgür ve beklenmedik.” – Matthew McConaughey
“İdollerimden biridir.” – Matthias Schoenaerts
“Aktör olma sebeplerimden biri Al Pacino’dur.” – Martin Freeman

Bu gün 76 yaşını kutlayan Al Pacino hakkında 10 bilgi:
1, Orijinal Scarface (1932) filmini seven aktör, bu filmin yeniden çevrilmesini sunmuştu. (Scarface™)
2. Kevin Spacey‘in film kariyerine başlamasında büyük rolü olmuş. Onun bir tiyatro sahnesini izleyen Pacino, Kevin’i “Glengarry Glen Ross” filmi için uygun görmüştü.
3. The Godfather Part III filmi için çok para istemiş. Buna itiraz Francis Ford Coppola ona senaryoyu yeniden yazacağını ve filmin “Michael’ın defni ile başlayacağını” söylediğinde Pacino anlaşmayı kabul etmişti.
4. The Godfather’ın üçüncü kısmı için projeye Winona Ryder‘ı çağırmak isteyenlerden biri de Al Pacino olmuştur. Bu isteğine ulaşmasa bile yıllar sonra aktris, Pacino’nun yaptığı Looking for Richard filminde rol aldı.
5. Serpico‘ya hazırlandığı zaman gerçekte Serpico’nu kendi evinde kalmak için davet etmiştir. Serpico filmin yapılma aşamasında bile sette bulunmaya devam etmiştir. Dog Day Afternoon hazırlıklarında gece bir iki saat uyuyor ve öyle az yiyordu ki sonunda rolüne bürünebilsin. Scent of a Woman mola arasında bile kendini görme engelli bir adammış gibi göstermeye devam ediyordu.
6. And Justice for All filmi için Kramer vs. Kramer filminde rol almayı geri çevirmişti. Pacino  Oscar’a aday olsa da aynı filmle aday olan Dustin Hoffman’a yenildi.
7. The Usual Suspects filminde oynamayı geri çevirdiği için hala pişman.
8. “Scarecrow”u okuduğu en iyi senaryo olarak nitelendirmiştir.
9. Al Pavino şu an tüm zamanların en iyi aktörlerinden biri olarak tanınıyor. Aday olduğu sekiz Oscar’ın birini almış, aynı zamanda da iki Emmy ve iki Tony ödülünü kazanmıştır. 2007 yılında Amerikan Film Enstitüsü tarafından tüm hayatında kazandığı uğurlu şeyler için ödül verilmiştir.
10. Die Hard filminin başrol mevkisi için şaka olarak “Bruce Willis’e kariyer armağan ettim.” demiştir.

 

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Valiko Aliyev

dead.

Yıllık üye

Bir cevap yazın