in

Kaptan Amerika: İç Savaş

689398 scaled

Kaptan Amerika: İç Savaş Fragmanı yayınlanmasından sonra büyük yankı uyandırmıştı. Marvel Avengers: Age of Ultron ‘dan sonra tam gaz yola devam etti ve bu filmin çıkacağını duyan marvel hayranlarının beklediği an geldi çattı! Bu sefer karşımızda İç savaş var. Bol bol süper kahraman göreceğimiz film, sağlam kadrosuyla yine harika bir Marvel filmi karşımızda. Şimdi inceleme zamanı!

Tarafını seç

131668
Team Captain Amerika!

Olaylar Sokovia faciasından sonra sarpa sarmış durumda. Bu filmde de bunun acısını yaşayan kahramanlarımız Kış Askerininde ortaya çıkmasıyla kendi içinde taraflara ayrılıyor. Bundan sonrasında savaş kaçınılmaz. Genel olarak baktığımızda karşımızda Başrollerde Chris Evans(Kaptan Amerika) ve Robert Downey Jr. (Tony Stark) var. Yenilmezler’in dahil olduğu Sokovia faciası kötü sonuçlanınca, hükümet Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için kolları sıvıyor. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşererek iki gruba ayrılmasına neden oluyor. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise

43f222f0 cde7 0133 9728 0ec2e53676a1
Team Iron Man!

Tony Stark’ın facianın üzerine büyük şok yaşaması ve olanlardan sorumlu tutulması şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen diğer bir grup haline getiriyor. Evet, Tony stark zamanında kendi evinin adresini vererek düşmanına sorumsuzca bir tavırla açık kapı bırakmıştı. Bu filmde bildiğimiz Tony’nin dışında verdiği hatalı kararlardan pişman olmuş ve kendi başına hareket etmeyen bir demir adam görüyoruz. Filmi izlerken hangi tarafı seçtiğimiz her gün yüzüne çıkan bilgiyle fikrimizi değiştiriyor. Kaptan amerika, kış askerini görmesiyle içindeki dost sevgisi ortaya çıkıyor. Film boyunca aralarındaki arkadaş ilişkisinin ne kadar köklü olduğunu görüyoruz. Kış Askerinin olayın merkezinde olması da bunda büyük rol oynuyor.

Örümcek Adam da mı varmış?!

marvel civil war spider man
Beklenen an geldi

Filmde Kara Panter’den tutun da Vision, Scarlet witch, Black widow, Falcon, Hawkeye, Antman, War machine ve örümcek adamda yer alıyor. Her marvel hayranının merakla beklediği Örümcek adamı canlandıran Tom holland’ın karakter uyumu nasıl olacak? Açıkça belirtmek gerekirse bir fiyasko olacağını düşündüğüm ama izledikten sonra tereddütsüz rolü ile uyumunun gerçekten başarılı olduğuna takdir getirdim . Espri anlayışı hiç değişmeyen Örümcek adamımız yine formunda. Seyirciye eğlenceli anlar yaşatacağı kesin. Kara panter’in olduğu sahneler de oldukça ilgi çekici kendine has geleneksel bir havası var. Film boyunca gerçekleri arayan Kara Panter herhangi bir taraf seçmiş gözükmüyor fakat daha sonra olaylar gün yüzüne çıkıncaya kadar tony’nin yanında yer alıyor. En son sahneye kadar kahramanlarımız birbirlerine oldukça tolerans gösteriyorlar fakat savaş kaçınılmaz oluyor. Vision ve Scarlet Witch ne zaman ikisi karşımıza çıksa arasında bir ilişki olduğunu seziyor ve susuyoruz. Antman’in kendine has diyaloglarıyla seyirciyi kırıp geçiriyor. Filmde birde ortalık karıştıran bir kötü adamımız var her şey onun başının altında çıkıyor.

Film çok güzel sunulmuş her anı aksiyon dolu ve olay örgüsüyle seyirciyi heyecan içinde bırakmadan edemiyor. Hiç sıkılmadan 2 saat 27 dakika bizlere görsel şölen sunuyor. her anı merak uyandıran filmde arasıra üzüldüğümüz dakikalarda oluyor. Örneğin;

Sorry Tony. You know I wouldn’t do this if I had any other choice. But he’s my friend.
Tony: So was I

dediği sahne beni üzmüştü. Bunun yanı sıra film öyle bir kıvamda işlenmiş ki mizah ve ciddiyet çok güzel dengelenmiş vaziyette. Filmde güçlü bir düşman yok fakat kahramanlarımızın kendi iç savaşlarıyla meşgul olmaları ve kötü adamımızın olaylarla ilgili olması bu detayın üzerinde fazla göze çarpmıyor. Bu film de iyi iş çıkardıklarını düşünüyorum. Sürükleyici ve merak uyandıran bir çok bölüm var hatta bu olanlardan sonra yenilmezler tekrar bir araya gelebilecekler mi? sorusu akla geliyor. Eleştirilecek kısımlar elbette var ama ben onlara değinmeyeceğim.Kaptan Amerika: İç Savaş tam anlamıyla mükemmel olmuş diyebiliriz.

 

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Merter

Anadolu University- Business administration

Yıllık üye

Bir cevap yazın