in

Beklentiler

222222222222 1

  Hayatımız diyorum hani ne kadar da büklem. Hep bir beklentiler içerisindeyiz. Şuan yanımdan hızlıca geçen insanlar hepsi hepsi bir beklenti içinde. Beklentiler olmasa nasıl döner dünya? Ya beklentimiz umudumuz kalmamışsa? Soluduğumuz hava dışında hiçbir şeyden zevk almıyorsak?
  Evet başladım galiba sigaraya; hayatta en çok nefret ettiğime. Dertler mi beni çok seviyor anlam veremiyorum? Ergenlik diyorum gelir, geçer. Geçmiyor aylarca yıllarca… İki parmağımın arasındaki sigara ve kalem, derine sürüklüyor beni. Gül gibi çocuk ya o da başladı bir medete… Artık insanların sohbetinden değilde kitapların sohbetine alışmış gibi hissediyorum. Biri beni kurtarsın diyorum. Kimsenin kimseyle uğraşacak zamanı yok, herkesin beklentisi var. Yarış var mesela hayatımızda. Anlamsızca yarış, büyük görününce sadece kendimiz seviniyoruz. Sayın okur farketmen dileğiyle… Artık vazgeçelim kalıplamış hayattan ha, ne dersin?
İki parmak arası ne dertler geldi, gitti. Kimileri yeni yeşeriyor. Ben usandım, yoruldum. Yeminlen!
19.10 30 Ekim 2016

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

yorumlar