in

Son kale yıkıldı

IMG 5577

Sokak maçlarında adettendir,gol atınca en sevdiğin futbolcunun adıyla sevinirsin. Del Piero, Ronaldo, Ronaldinho, Hagi, Sergen liste böyle uzayıp gider.O gün de maçta gol atan çocuklardan biri Totti! Totti‘den mükemmel bir gol” diye kendi golünün spikerliğini yapıyordu. Hem de büyük bir tutkuyla. Henüz okula yeni başlamış. Futbola olan sevgisi ise “büyüyünce futbolcu olacağım” noktasında!

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir derler. Aradan geçen 16 senede ne o mahalle aynı kaldı ne de o çocuk. Totti ise hep aynı yerde kaldı, Roma’da! Gemiyi en son terk ederek neden “El Capitano” olduğunu da gösterdi. Bir kupa koleksiyoneri değildi belki ama kazandığı şeyler kupalardan çok daha büyük ve fazlaydı. Düşmanlarına bile kendisine saygı duymaya mecbur bırakacak bir duruş ve kariyer bıraktı.

Okula ilk adım attığı yaşlarda Totti ile tüplü televizyondan tanışan çocuk, şimdi üniversite diplomasını almaya hazırlanırken Totti ise sahalara veda ediyor. Kaderin cilvesi bu olsa gerek ikisi de hayatlarında yeni bir adıma aynı anda başlıyor. Çocukluğumuzun son kahramanı da artık zamana teslim oldu. Kulağa garip gelse de gerçek şu ki Totti futbolu bıraktı. Ama futbol onu bırakmayacaktır. O her zaman evinde yani Roma’da olacak. Çünkü taraftarların da dediği gibi “Totti e la Roma” yani , Totti Roma demektir !

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by mrnty

Yıllık üye

Bir cevap yazın