içinde

Sorgu

IMG 20151125 162918

Aşk nedir? Tutku mudur? Dokunmaya kıyamamak mı yoksa? Hep dokunmak istemek –parmak uçlarına bile olsa- ama dokunmaya cesaret edememek – olur ya, yitip giderse- mi? Onun gözlerinde büyülenmek mi aşk? Gözlerine dalıp çıkamamak mı bir daha aydınlıklara? Ama onun gözlerinden daha aydınlık ne olabilir ki?

Aşk, onun yanında her şeyin normal gelmesi mi? Her şey yapılabilir, her şey söylenebilir ve her şey hissedilir… Sıradanlaşmak mı aşk yoksa farklılaşmak mı? Mutluluktan uçma, gülücükler dağıtma, herkese sarılma, kahkahalarla gülme isteği mi ya da? Belki de inanmak yarınlara.

Aşk özgür olmak mıdır yoksa tutsak olmak mı duygulara? İnsan hem özgür hem tutsak olabilir mi? Aşk bunu mümkün kılabilir mi?

Ağlamak mıdır aşk başını yastığa koyduğunda? Damlaların usul usul intihar etmesi midir kopup yüreğinden?

Ondan başkasını istememek midir aşk? Hep o varmış ve hep o olacakmış gibi. Ondan öncesini unutmak, onunla var olmak yeniden…

Onunla yanma isteği mi? Onunla uyumak, şiirler okumak ona… Yürümek yağmurda… Koşmak çılgınca…

Aşk yaşatır mı, öldürür mü? Gerçek midir, yalan mı yoksa? Gerçekten aşık olabilir mi her insan? Yoksa aşk bir yanılsama mıdır? Belki de boş bir duygu kalabalığı. Ya da… Ya da Tanrının insanlığa en büyük armağanı.

Ne düşünüyorsun

Sarı Yazar

Yazar Ezgi Esra Durğut

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Hayatta yazmaktan başka çıkış bulamayanlardan, kelimelerle sığınak yapanlardan. Herkes kadar yalnız, herkes kadar kalabalık bir kaç cümleden ibaret.

Yıllık üyeÇalışkan

Bir cevap yazın