in

Cehalete son verelim mi?

1 2

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinden girişimci bir öğrenciyim. Ben ve arkadaşım; Metehan ERCAN farkındalık oluşturmak istedik ve çalışmalarımızın sonucunda cehaletin en büyük düşmanı olan ‘’kitapları’’ dağıtmayı ve topluma kitap okutmaya yönelik çalışma yapmayı doğru bulduk. Tüm hayalimiz insanlara dokunmaktır. Kitapları güzel bir şekilde dağıtırsak düşüncemizi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz. Kitapları yayınevlerinden temin etmeye çalıştık. Elimizde şu an 40 kitap var ve oldukça da yardıma ihtiyacımız var. Siz de kitaplar göndererek bu farkındalığa yardım etmek istemez misiniz ?

Neden Yapıyoruz?

Efendim biz hayatımızı ‘’Sosyal Bilimler Lisesi’’ olarak insanlığın ve ülkemizin gelişmesine bağladık. Sadece tüketici bir toplum değil aynı zamanda üretici bir toplum haline gelebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalar yaparak bu ülkenin insanlarına dokunabilmek öncelikle bizim vatan borcumuzdur! Ve bundan dolayı birçok projeyi gerçekleştirdik. Şimdi ise bir diğer projemiz olan ‘’Cehalete Son Verelim Mi ?’’ projesiyle uğraşıyoruz.

Dağıtımı nerelere yapacağız?

Yaşadığımız şehir olan Mersin’de bu işlemi gerçekleştireceğiz. Özellikle Mersin’in kalabalık; AVM bölgelerine standımızı kuracağız.

Herhangi bir kuruluşa bağlı mıyız?

Herhangi bir kuruluşa bağlı değiliz. Projenin sahibi sadece iki öğrencidir. Kitaplarımızın tamamı eriştiği zaman da Milli Eğitim Bakanlığımızdan gerekli izinler alınacaktır. (Hazır bekletiliyor)

Dipnot:

Kahraman olmak için pelerine ihtiyaç yoktur!

‘’Uçun Kuşlar Uçun, Aydınlık götürün karanlık düşüncelere…’’

 

Kitap gönderim adresi;

Aydınlıkevler Mahallesi 2029 Sokak Lale Şalvarlı Apartmanı Kat:1 Daire:4

Yenişehir/MERSİN

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın