in

Hayatım Ellerinde

12977224 1095359627192389 1492207542245368528 o

Her yaşamda bir kitap, her kitapta bir eser var. Her eserde bir masal, her masalda bir keder var. Her kederde bir hayır var, her hayırda bir zarar var. Her zararda bir karanlık, her karanlıkta bir sabah var. Her sabahta bir umut, her umutta bir nimet var. Her nimette bir şüphe, her şüphede bir yalan var. Her yalanda bir gerçek, gerçekte bir adalet. Adalette bin cinayet, cinayette kötü zaman var. Her zaman derslerle dolu, ders sonundaysa sınav var. Her sınav bir dövüş. Her dövüş bir intikam. İntikamlar namus için. Namus şimdi kağıt üzerinde. Her kağıtta bir satır, her satırda bir adres var. Her adreste göz damlası var. Göz damlası dolu kederle. Keder getiren sevgiydi. Sevgilerde ihanet var. Her ihanet kalbe bağlı. Kalp dileğe ağlı. Dileği getiren ise bir karar. Kararlarda cesaret var. Her cesaret kahramanlık. Kahramanlar tarihe geçer. Her tarih kanla yazılı. Her kanda bir isyan var. Her isyan itiraz. İtiraz bir günahtı. Günahlarla dolu insan. Her insanda bir şeytan var.

İnanmıyorum, sabah ne zaman açılır. Ben inanmıyorum, biter içimde geceler. Ben inanmıyorum, iyileşir kanatlar sırtımda. Ben inanmıyorum, kederle başlanan sevinçle biter. Ben inanmıyorum, gözümle görmezsem kimseyi. İnanmıyorum işletilmemiş kılıç boyun keser. İnanmıyorum, tarihin yalandan şerefli sayfalarına.

Gülerdim, elime kalem sahip olsa. Ağlardım sayfalar sözle dolsa. Güler miydim sözlerim fikirlerde kalsa yoksa ağlar mıydım? Bağlardım kilide beynimi ve kalbimi. Ellerim sorsa, yeni fikirlerin geldi mi ? Derdimi bölerdim boğazıma geçen iple. Sonra çenem kurtarırdı beni ipten. Masal gibi biterdim, buna gülerdim. Ağlardım sonda üç elma olmasaydı. Ağlardım öldüğüm zaman kalp durmasaydı. Vurmasaydı şimdi: tapa tupa tapa. Gülerdim duyulmasam, Ağlardım, ağlayanla gülmesem.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Valiko Aliyev

dead.

Yıllık üye

Bir cevap yazın