in

Kito danseden karınca

13052011 karinca00

Hapisten yeni çıkmış olan eski bir mahkum ile onun hapishanede yıllarca emek vererek yetiştirdiği Kito adlı üstün yetenekli bir karıncası vardır. Adam Kito’yu bir restorana getirir. Amacı özgürlüğünün tadını tekrardan çıkarmak ve bir şeyler yiyip içmektir. Adam masaya oturur ve kibrit kutusunu açarak Kito ile konuşmaya başlar:

“Kito, oğlum artık seninle çok güzel şovlar yapacağız. Paralar kazanıp meşhur olacağız. Kito neredesin? Kutunun tavanına çıkmışsın in oradan aşağı! Haydi şimdi bir gösteri yap da sana şekerini vereyim.”

Kito takla atar, dans eder, adam ne derse yapar.

Bu sırada restoranın garsonu sipariş almak üzere adamın masasına yaklaşmaktadır. Eski mahkumun düşüncesine göre Kito insanlara şovunu yapma fırsatını yakalamıştır. Garson Kito’nun şovunu görünce şok olacaktır. Fakat durum hiç de sandığı gibi olmaz. Garson masaya yaklaşırken adamın yanındaki karıncayı görünce hızla elindeki bezi alır ve “Affedersiniz beyefendi” diyerek Kito’yu beziyle ezerek öldürür.

Bizim için değer ifade eden bir şey başkası için bir anlam ifade etmeyebilir. İnsanların değer yargılarını dinlemeden hareket etmek birçok soruna yol açar. Bizler de hayatta bir şey yapmadan önce karşımızdakinin değer yargılana saygı duymalı ve ön yargılı davranmamalıyız.

Bir kimsenin, bir şeyin değerini, ancak bu konularda uzmanlığı bulunanlar bilir.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Merter

Anadolu University- Business administration

Yıllık üye

Bir cevap yazın

Bir Yorum